پروژه درحال اجرا

بیمارستان کیان


پروژه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیان در زمینی به مساحت ۱۵۰۷۵ متر مربع در در منطقه‌ای با آب و هوای دلپذیر در گلستان مهرشهر و در یکی از بزرگ ترین محله های غرب کرج واقع شده است..

موقعیت

این منطقه از جنوب آزادراه کرج – قزوین آغاز و تا انتهای بلوار ارم ادامه دارد. به دلیل وجود باغ های فراوان و سرسبز در اطراف مهرشهر، این منطقه بسیار خوش آب و هوا بوده و بسیاری از افراد برای دوری از شهرهای شلوغ و پرسروصدا به آن مهاجرت کرده و میکنند. بافت معماری عمدتاً مسکونی و نوساز بوده و عمدتاً از ساختمان های ویلایی و لوکس، شهرک های مسکونی و مجتمع های آپارتمانی کم واحد تشکیل گردیده است.
دسترسی به پروژه از طریق اتوبان کرج و خروجی مهرشهر، خیابان منتهی به خیابان گلستان یکم انجام میشود. گلستان یکم در جبهه شمال غربی زمین قرار دارد که در دست تعریض نیز میباشد و خیابان چهارم غربی در شمال شرقی زمین و نیز منشعب از گلستان یکم میباشد. دسترسی ها و ورودی های بیمارستان از این دو خیابان صورت میپذیرد.
در مجاورت جاده شمال غربی زمین، باغ بزرگ متعلق به محوطه تاریخی و کاخ مروارید یا کاخ شمس قرار دارد که فضای سبز بسیار وسیع و زیبایی را در مقابل بیمارستان ایجاد کرده است.

امکانات

260 تختخوابی جنرال
فضاهای اختصاصی: بخش بستری ها (بستری های نرمال و مراقبت های ویژه )
بخش اعمال جراحی (انواع جراحی، زنان و زایمان)
بخش اورژانس
بخش تشخیص و درمان (آزمایشگاه، تصویربرداری، آنژیوگرافی، شیمی درمانی، فیزیوتراپی، پزشکی هسته ای، گوارش و کبد)
بخش پاراکلینیک (درمانگاه، داروخانه و جراحی های سرپایی)
بخش اداری (مدیریت، پرسنل، بایگانی، IT ، مهندسی پزشکی، سالن اجتماعات، سرسرا، فودکورت و کافی شاپ)
بخش خدمات و پشتیبانی (پاویون پزشکان، انبار دارو، انبارهای عمومی، نمازخانه، آشپزخانه، واحد استریل، رختشویخانه، امحا، فضای انتظار و بازی کودکان، موتورخانه برق و گاز و هواسازها)

امکانات اختصاصی

اختصاص تخت های بیمارستانی:
بخش جراحی – 2 قسمت – 50 تخت
بخش بستری – 1 قسمت – 25 تخت
بخش پست ccu - 1 قسمت – 25 تخت
بخش زایمان – 1 قسمت – 25 تخت
بخش کودکان – 1 قسمت – 12 تخت
بخش CCU – 1 بخش – 13 تخت
بخش ICU – 2 قسمت – 16 تخت
بخش ICU.OH - 1 قسمت – 5 تخت
بخش NICU – 1 قسمت – 6 تخت
بخش NISCU – 1 قسمت – 6 تخت

مزایا:

موقعیت مکانی، آب و هوا، فضای کافی، خلوت و باز بودن محیط، امکان تأسیس یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی را به خوبی فراهم می‌کند.
منظره‌ی بسیار زیبا و سرسبز روبه‌روی بیمارستان، «کاخ شمس» و یا کاخ مروارید میباشد که از آثار فرهنگی-تاریخی آن محدوده برشمرده می‌شود و موقعیت و زیبایی خاصی را به منطقه بخشیده است.
ذکر این نکته ضروری است که شهرستان کرج فاقد بیمارستان خصوصی لوکس و درجه‌ یک است. حداکثر زیربنای بیمارستان‌های خصوصی کرج حدود 2000 تا 3000 مترمربع می باشد، به غیر از بیمارستان امام خمینی (ره)که فضایی بیشتر داشته اما در حال حاضر تعطیل می‌باشد.
نکته ی دیگر اینکه بیمارستانهای کرج از لحاظ امکانات درمانی به روز نیستند و از استانداردهای درمانی پایین رنج می‌برند، اما بیمارستان فوق تخصصی کیان، بنا بر به روز ترین استانداردهای درمانی دنیا ساخته و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

دیگر مزایا

دسترسی بسیار سریع از اقصی نقاط کرج و نزدیکی به فرودگاه پیام را میتوان از دیگر مزیت های مکانی بیمارستان برشمرد.
به طور کلی رفت‌ وآمد به بیمارستان، دشواری چندانی نداشته و اميد است، در جهت ارتقای سطح سلامت، مدیریت کیفیت، فراهم‌سازی و ارائه خدمات حرفه ای و به روز و پيشبرد اهداف اين مجموعه، اين مزیت مطلوب، رضايتمندی مراجعین گرامی بیمارستان از عملكرد را نیز در پی داشته باشد.
همچنین، در این بیمارستان از دو استاندارد گرین و اسمارت که از به روزترین استانداردهای درمانی دنیا هستند، استفاده خواهد شد.
طراحی این بیمارستان با سرمایه گذاری کاملاً خصوصی آغاز شده، و در نظر است طرح فروش سهام و سرمایه پذیری نیز انجام شود و به این سهام سود مشخص تعلق گیرد و بازخرید آن تضمین شده است. این سهام توسط شرکت جهان طب امین البرز – که مجری پروژه نیز هست - عرضه میگردد.ایده ساخت


ایده ساخت

طرح احداث و راه اندازی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیان از سال ۱۳۹۷ آغاز شد.
زمانی که متوجه شدیم استان البرز با جمعیتی بیش از ۲.۵ میلیون نفر و همچنین مهاجرپذیری بالای آن از کل کشور با کمبود امکانات و خدمات پزشکی و تخت بیمارستانی مواجه می‌باشد، با توجه به شرایط و موقعیت کاربری زمین، بلافاصله مطالعات خود را در بخش تحقیقات و پژوهش شرکت آغاز کرده و در نتیجه دریافتیم که استان البرز با فاصله کم از استان تهران، برای گردشگری پزشکی به خصوص برای مسافران استان های شمالی کشور، بستر بسیار مناسبی را دارا می‌باشد.ارکان جهت ساز


ارکان جهت ساز

بنا بر سخنان معاونت محترم وزارت بهداشت، جناب آقای دکتر حریرچی، استان البرز دارای 3130 تخت بیمارستانی است در حالی که در راستای برنامه ششم توسعه این استان باید دارای حداقل 6250 تخت بیمارستانی باشد از این رو ایده طراحی، ساخت و راه اندازی بیمارستان کیان برنامه ریزی و آماده اجرا گردید. مدیریت کیفیت


مدیریت کیفیت

ذکر این نکته ضروری است که این امر به یاری مشاوران خارجی، انجام می‌پذیرد که در حال حاضر مشغول رایزنی با آن ها بوده و در نهایت منجر به اخذ استانداردهای گرین واسمارت برای بیمارستان کیان خواهد شد.
با توجه به چشم انداز آینده، خرید زمین‌های مجاور مکان اصلی پروژه پیش بینی شده و برای آن زمین‌ها کاربری‌های دیگری همچون، گردشگری و توریسم را در نظر گرفته ایم.دریافت مجوز ها


دریافت مجوز

در فروردین ۱۳۹۸ موفق به أخذ مجوز احداث بیمارستان عمومی ۱۲۰ تختخوابی شدیم، اما لازم به ذکر است که طرح نهایی بیمارستان بر اساس ۲۰۰ تخت تخصصی و فوق تخصصی و با به روز ترین استانداردهای درمانی در حال تهیه می باشد. اهداف و چشم انداز پروژه


اهداف و چشم انداز پروژه

ما در حال حاضر به دنبال احداث بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی با شرایط ویژه برخورداری از استانداردهای گرین و اسمارت در استان البرز هستیم. امیدواریم با یاری خداوند و با تجربه مدیران و تلاش و دانش نیروهای متخصص و متعهد و همچنین استفاده از کلیه امکانات، مهارت ها، تکنولوژی و مناسب ترین فناوری های در دسترس، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده همگام با اهداف کلان توسعه، در راستای توسعه ی سلامت استان البرز و در نگاه کلی‌تر، در سطح کشور گام موثر و هدفمندی را برداریم.گردشگری سلامت


گردشگری سلامت

بعد از شروع کار بیمارستان، بر اساس طرح جامع، برنامه احداث یک واحد ورزشی-تفریحی-اقامتی برای تکمیل چرخه توریسم درمانی را در دستور کار داریم ودر کنار آن نیز یک شرکت گردشگری برای ارائه خدمات به بیماران و همراهان آنان ایجاد خواهد شد که صحبت‌های اولیه آن نیز صورت پذیرفته است.
هدف از این شرکت گردشگری، ارائه ی خدمات گردشگری به همراهان بیمارانی است که برای درمان مراجعه میکنند و شامل اسکان، امور مربوط به رفت و آمد و تهیه‌ی بلیت پروازهای چارتری از اقصی‌نقاط کشور و یا خارج از کشوربه مقصد فرودگاه پیام مهرشهرکرج می‌باشد.


اهداف كلان بيمارستان

1 - احترام و ارج نهادن به ارزش های انسانی، اخلاق مداری، رعایت حقوق پزشکی و منشور حقوق بیماران و کارکنان و توسعه سطح سلامت

2 - ارتقاي مستمر كيفيت و ارائه بهترین خدمات درماني با دستيابي به استانداردهاي به روز و اعتباربخشي و ايمني بيمار

3 ارتقا ی مديريت کیفی و حضور سرمايه‌هاي متخصص و بکارگیری نیروهای متعهد انساني

4 تامین منابع مالي و استفاده از دستگاه ها و تجهيزات حرفه ای و تخصصی در بيمارستان

5 - توسعه كمي و كيفي خدمات تخصصی و فوق تخصصی درمان بیماری های گوناگون

6 - انجام اقدامات تخصصی و فوق تخصصی در تشخيص بیماری و ارائه خدمات درمانی پيشرفته و نوين

7 جلب رضایتمندی مراجعین و بیماران و تلاش در جهت بهبود عملکرد کل مجموعه و کسب جایگاه ویژه در بازار هدف